Szanowni Państwo,

Ruch Obywatelski KUKIZ15zbliża się 21 października – czyli termin wyborów samorządowych, podczas których mieszkańcy wyłonią skład Rady Miasta oraz zdecydują kto zostanie Prezydentem Miasta Chorzów.

Być może zaskoczył wszystkich Państwa fakt mojego odejścia z Zarządu Wspólnie dla Chorzowa i założeniu nowego ugrupowania. Nie chcę, by Chorzów był łupem partii politycznej, by mówiono: “zdobyliśmy Chorzów” lub “nie oddamy Chorzowa”. Mieszkańcy naszego miasta zasługują na znacznie więcej. Dlatego Ruch Obywatelski z list KWW KUKIZ15 powalczy o głosy chorzowian podczas zbliżających się wyborów samorządowych.

Robię to z myślą o mieszkańcach. Uważam, że o mieście powinni decydować właśnie chorzowianie, a nie sterowane odgórnie partie polityczne. Decyzję podjąłem w momencie, kiedy dowiedziałem się, że Wspólnie dla Chorzowa połączy siły z Platformą Obywatelską i .Nowoczesną, tworząc z nimi wspólne listy na jesienne wybory samorządowe. Właśnie dlatego zdecydowałem się powołać zupełnie nowe ugrupowanie społeczne w naszym mieście, wolną od partyjnych nacisków, nazwane Ruchem Obywatelskim. Wystartujemy z KWW Kukiz15.

Ruch Obywatelski KWW KUKIZ15 rozpoczął kampanię wyborcza. Kampanię, podczas której będziemy chcieli przekonać Państwa, że jesteśmy właściwymi osobami – jesteśmy tymi, którym można bez obaw powierzyć wspólne kierowanie sprawami miasta. Nie będzie to zadanie łatwe, czekają nas trudne dni, ale chciałbym ogromnie podziękować wszystkim kandydatom, za podjęcie tego trudnego wyzwania, a także chęć działania dla naszego miasta. Pragniemy stać się prawdziwym reprezentantem chorzowian, być ich głosem w Radzie Miasta. Dlatego właśnie postanowiłem zaprosić do współpracy mieszkańców, którym losy miasta leżą na sercu. Mieszkańców, którzy chcą, żeby Chorzów stał się lepszym, bardziej przyjaznym i bezpieczniejszym miejscem.

Razem z kandydatami przygotowaliśmy dla chorzowian propozycje:

 • rozsądek, uczciwość, profesjonalizm kandydatów, którzy są gotowi podjąć działania dla dobra miasta i jego mieszkańców;
 • prosty program na następną kadencję, odpowiadający realnym potrzebom chorzowian.

Aby zrealizować te dwa cele, chcemy doprowadzić do tego, by Chorzów stał się:

 • miastem zapewniającym swoim mieszkańcom dobre warunki do życia, chcemy stworzyć dla Was PRZYJAZNE MIASTO, a co za tym idzie – zdecydowanie tańsze;
 • chcemy Miasta, w którym każdy będzie chciał się kształcić i rozwijać, pracować i wypoczywać – wiązać z nim swoją przyszłość;
 • chcemy bezpieczeństwa dla Waszych rodzin;
 • musimy wspólnie stworzyć miasto z konkurencyjnymi w stosunku do innych miast, warunkami życia;
 • miastem, które będzie zarządzane wspólnie z mieszkańcami.

Założenia programowe, który chcemy zrealizować, przewidują:

 • racjonalne gospodarowanie budżetem miasta i pozyskiwanie środków z UE oraz innych funduszy zewnętrznych;
 • realne obniżenie kosztów utrzymania w mieście poprzez obniżenie opłat za wodę, wywóz śmieci, a także dostosowanie opłat czynszowych do standardów mieszkań;
 • poprawę standardu mieszkań i wdrożenie programu budownictwa komunalnego;
 • wysoki poziom oświaty, służby zdrowia i bezpieczeństwa publicznego;
 • programy pomocowe i wsparcie dla ludzi starszych, schorowanych, samotnych i niepełnosprawnych, wraz z zapewnieniem pomocy społecznej osobom w trudnej sytuacji życiowej;
 • tworzenie warunków dla rozwoju kultury, sportu amatorskiego i wyczynowego;
 • tworzenie terenów rekreacyjnych;
 • zadbanie o środowisko naturalne.

Szanowni Państwo, przedstawione założenia to jedynie zarys programu opracowanego z naszymi kandydatami i mieszkańcami, stały się naszym credo. Nie wypisujemy tu wielu inwestycji, które są wpisane w uchwaloną przez Radę Miasta Wieloletnią Prognozę Finansową. Jeżeli będą one jednak zgodne z Państwa oczekiwaniami, zostaną zgodnie z tym planem zrealizowane. Chcemy aby nasze miasto było zarządzane wspólnie z jego mieszkańcami. Kiedy kandydowałem po raz pierwszy do Rady Miasta, moim największym marzeniem było to, żeby Chorzów stał się miastem przyjaznym mieszkańcom. Właśnie dlatego, o czym wspominałem, nasz program powstaje przy ścisłej współpracy z Wami wszystkimi. Tak naprawdę, to mieszkańcy są jego autorem. Nie interesuje nas wielka polityka, nie interesuje nas wojna o władzę. Jesteśmy ugrupowaniem skupiającym się na sprawach lokalnych, na ludziach mieszkających w Chorzowie, na problemach miasta.

Szanowni Mieszkańcy, nasz program to uczciwość, rzetelność i Przyjazne Miasto. Już niebawem, bo 21 października, zostanie on poddany Waszej ocenie. Zachęcamy jednak, by w dniu wyborów, oddać swój głos na Ruch Obywatelski KWW Kukiz15 – głos na lepsze jutro!

Adam Trzebinczyk

– kandydat na prezydenta Chorzowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *