Adam Trzebinczyk

Kandydaci na Radnych Okręg 4

Okręg 4 – Chorzów Batory lista numer 8 KWW Kukiz15

(spis Kandydatów KUKIZ15i wykaz ulic – link)

 

Adrian WERNER

Nadszedł ten czas aby podzielić się z wami informacja o moim kandydowaniu do Rady miasta z KWW Kukiz 15 lista numer 8 Jestem nr 1 w okręgu 4 (Chorzów Batory) .Głównym moim celem będzie dopilnowanie aby rozpoczęła się budowa stadionu na Cichej i aby prezydent Adam Trzebinczyk wprowadził nowa politykę współpracy między klubem stowarzyszeniami i kibicami.
Jeżeli masz jakieś pomysły chcesz pomóc to zapraszam do współpracy. Adrian Werner

 

Grzegorz Rosengaerten

kandydat do Rady Miasta – CHORZOWIANIN ROKU 2014

urodziłem się w kwietniu 1978 roku, od 40 lat jestem związany z Chorzowem Batorym. Tutaj się wychowałem, poznałem swoich przyjaciół, doświadczyłem najważniejszych problemów lokalnego środowiska. Zbliża się termin wyborów samorządowych. To my decydujemy, kto będzie zasiadał w Radzie Miasta i kto będzie miał wpływ na naszą okolicę. Dlatego postanowiłem kandydować. By mieć szansę i możliwości na zmiany mojego rodzinnego podwórka. A polityka? Daleko mi do niej.

 

KIM JESTEM?

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (Wydział Technologii Żywności). Z wykształcenia – inżynier tego kierunku, z pasji – społecznik, historyk, człowiek, który ma świadomość jak ważna jest tożsamość historyczna i narodowa. Pracuję w branży spożywczej, a poza zawodowo – przez 15 lat zajmowałem się kierowaniem Stowarzyszeniem Rodzin Oświęcimskich gdzie w imię propagowania pamięci historycznej o II wojnie światowej, gdzie zrealizowałem też wiele projektów na terenie Chorzowa. Doprowadziłem m.in. do upamiętnienia z imienia i nazwiska chorzowian – ofiar KL Auschwitz na cmentarzu przy ul. Granicznej. W 2015 roku, dzięki mojej inicjatywie, skwer przy dawnym Kasynie Batory, zyskał nazwę rtm. Witolda Pileckiego, z czego jestem szczególnie dumny.

kontakt: tel. 604-103000, grzegorz.rosengarten@gmail.com

Patrycja OCHOCKA

Nazywam się Patrycja Ochocka, mam 24 lata. Mieszkam w Chorzowie Batorym, który jest dla mnie bardzo ważny! Ukończyłam studia w WSB w Chorzowie – kierunek Bezpieczeństwo Narodowe. Specjalizuję się w zarządzaniu kryzysowym, bezpieczeństwie ludności, a także bezpieczeństwie ruchu drogowego. Obecnie pracuję jako Asystentka Posła w Biurze Poselskim Posła Grzegorza Długi. Nie interesuje mnie wielka polityka i branie udziału w przepychankach partyjnych. Interesują mnie tylko MIESZKAŃCY – ich potrzeby, bezpieczeństwo, zdrowie, rozwój. Chcę stworzyć dla każdego godne warunki do życia.

Aby zmienić Chorzów w lepsze i przyjazne miasto chcę:

 • Zadbać o bezpieczeństwo, zdrowie i rozwój mieszkańców
 • Zwiększyć ilość miejsc parkingowych i pojemników na odpady
 • Stworzyć inteligentne i integracyjne place zabaw, wodny plac zabaw, park linowy
 • Dostosować infrastrukturę miejską do potrzeb osób niepełnosprawnych
 • Obniżyć ceny wody, czynszu, wywozu śmieci oraz umożliwić wykupienie mieszkań komunalnych z bonifikatą wysokości do 80%
 • Zbudować wysokiej klasy wybieg dla psów, zorganizować akcje darmowego chipowania oraz zabiegu kastracji i sterylizacji psów i kotów
 • Wdrożyć program opiekuńczy dla osób potrzebujących
 • Wprowadzić specjalny program dla biznesu
 • Uruchomić aplikację „SMART CITY – Inteligentne Miasto”

Więcej informacji na temat mojego programu znajdą Państwo na stronie na Facebooku:

Rafał HERMANN

Rafał Hermann (34 lata). Jestem absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Pochodzę z Chorzowa, dzielnicy Batory. To tu mieszkam i mierzę się z zagadnieniami, problematyką tego miejsca. Od ponad 10 lat jestem przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą na terenie naszego miasta, przy tym wspieram szkolnictwo zawodowe.

Szanowni Państwo,

            Wybory samorządowe już w tym tygodniu! Stajemy wspólnie przed trudnym wyborem Prezydenta i Rady Miasta aż na 4 lata. To długi czas, który powinien owocować dobrymi i rozsądnymi decyzjami. Czy pozwolimy sobie na partyjne kłótnie udowadniające między sobą wyższe racje blokujące przy tym ‘dla zasady’ dobre rozwiązania dla naszego miasta? Tak wygląda dziś wielka polityka. My chorzowianie nie potrzebujemy tego cyrku w miejskim ratuszu. Kukiz15 to ruch obywatelski, łączy ludzi bezpartyjnych, nas chorzowian, ponad podziałami. Wiemy co dla nas dobre, nie jesteśmy moralizowani partyjną poprawnością. W Radzie Miasta nie będziemy głosować wbrew innej frakcji lecz dla dobra mieszkańców.

            Drodzy chorzowianie, sąsiedzi. Nie chcę składać obietnic wyborczych , wiemy z doświadczenia jak były dotychczas realizowane. Proponowanie nowych rond, chodników, miejsc parkingowych, remontów infrastruktury miejskiej to działania tak oczywiste do realizowania na bieżąco, że wykorzystywanie ich do prowadzenia kampanii wyborczych jest wysoce niestosowne. Takie działanie to relikt minionej epoki ‘my obiecujemy, Wy głosujcie’. Najwyższy czas  na świeże spojrzenie młodych ludzi. Dlatego stawiam na nowoczesne miasto przyjazne mieszkańcom.

Dlaczego nowoczesne i inteligentne? Bo moim zamiarem jest:

 •  w pierwszej kolejności odpowiadanie na potrzeby i sugestie mieszkańców,
 • stworzenie inteligentnego miasta Smart City, (nowe technologie pozwolą na zarządzanie miastem za pomocą mobilnej aplikacji dostępnej dla każdego mieszkańca. Aplikacja ta dzięki rozbudowanym modułom pozwoliłaby konsultować, zbierać opinie, głosować co umożliwiłoby chorzowianom realnie wpływać na inwestycje przeprowadzane w mieście. Dzięki temu np. obecne głosowanie na budżet obywatelski zostałoby zastąpione narzędziem dającym możliwość decydowania każdemu mieszkańcowi w każdej chwili. Aplikacja również w znacznej mierze pozwoliłaby załatwić większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu oraz oceniać pracę urzędników, radnych i prezydenta).

Dlaczego przyjazne?  Bo będę zabiegał o:

 • wprowadzenie karty chorzowianina ( udogodnienia i atrakcje miasta w niższych cenach lub nieodpłatnie dla mieszkańców),
 • uregulowanie zbyt wysokich opłat za media m.in. wywóz śmieci i wodę,
 • obniżenie opłat gruntowych i czynszów lokali miejskich dla mikroprzedsiębiorstw i małych firm,
 • dostosowanie czynszów mieszkań komunalnych do standardów mieszkaniowych (obniżenie stawek lokali o niższych standardach),
 • podwyższenie dopłat do modernizacji ogrzewania  na bardziej ekologiczne (to również problem z czystością powietrza w sezonie zimowym na osiedlach z c.o. sąsiadujących z budynkami, w których są tradycyjne piece),
 • ograniczenie tonażowe dla ruchu kołowego przez ulicę Stefana Batorego.
 • wdrożenie rozbudowanego planu pomocy dla osób starszych m.in. zorganizowanie prężnych klubów seniora z bogatą ofertą,
 • stworzenie możliwości spędzania pozalekcyjnego czasu dla dzieci i młodzieży z możliwością uczestniczenia w tematycznych zajęciach rozwijających zainteresowania i pasje.
 • Chorzów to bardzo bogate miasto, lecz pilnie potrzebuje uporządkowania finansów publicznych pod każdym względem. Dzięki temu zabiegowi można będzie realizować rozbudowane projekty dla chorzowian. Pamiętaj, że los miasta zależy również od Ciebie. Idź na wybory. Nie pozwól aby ktoś zadecydował za Ciebie. Proszę o Twój głos.

 

Zbigniew KRAWCZYK

Nazywam się Zbigniew Krawczyk i jestem 100% bezpartyjny od zawsze, mam 43 lata, stała praca. Mieszkam od kilkunastu lat w Chorzowie Batorym z moją 13 letnią córką i żoną nauczycielką. Kandyduje na stanowisko radnego miasta z okręgu nr 4. Kandyduje z klubu K15, gdyż od samego początku idea tego klubu mi się bardzo spodobała i wydaje się być pro społeczno-obywatelska, przede wszystkim nie jest to partia i pozwala na swobodne działanie w porozumieniu z mieszkańcami. Nie chcę myśleć i decydować za mieszkańców, chcę być głosem mieszkańców, którzy sami zaczną dbać i tworzyć własne „podwórka i ich okolice” gdyż tych, którzy wiedzą co jest lepsze dla nas, decydują w naszym imieniu, jest wielu i od bardzo wielu lat. Chciałbym się skupić na indywidualnych potrzebach i problemach mieszkańców, gdyż z reguły dostrzegane są problemy na dużą skalę a pojedynczy mieszkańcy pozostają sami sobie z często błahym problemem, brakiem zrozumienia i dobrych chęci urzędników.

Jedno z moich haseł wyborczych: „Głosując na mnie, wybierasz siebie!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *